Kim demiş sigarayı bırakmak kilo aldırır diye!

Ve üçüncü gündeyim! Diğerlerinden çok daha zor bir gündü diyebilirim çünkü vücutta inanılmaz bir nikotin eksikliği yaşıyorum. Ve hala ellerim bomboş… Çantamda yaklaşık 4 paket sakız var ve artık bir yere oturunca sakız paketi çıkarıp koyuyorum masaya. Komik oluyor ama işe yarıyor. Aklıma sigara gelince çantamdan sakız paketi alıyorum elime ve içinden yeni bir sakız daha çiğnemeye başlıyorum. Üç gündür böyle devam ediyor işte… Genelde büyük paketi olan sakızları tercih ediyorum. Eğer aranızda bırakan varsa denesin, bir şekilde işe yarıyor.

Bir diğer konu ise yemek! Şöyle bir şey oldu bende; sigara içmediğim için acıkmıyorum. Açlık hissim yok oldu. Çünkü yemek yemek anlamsız geliyor. Tam acıktığım sırada ‘yemekten sonra sigara içemeyeceğim ki’ diyorum ve iştahım kapanıyor. Sigarayı bırakmak böyle etkiledi beni. Aslında iyi de oldu çünkü bir de kilo derdi olmayacak gibi görünüyor. Tabii bu durumun kısa süre sonra düzelmesini de beklemiyor değilim. Artık şu sigaranın etkileri azalsın istiyorum! Başlaması çok kolay olan bu zehir, bırakırken insanı ne kadar çok etkileyip zor duruma sokuyor. Herhalde nadir ‘keşke’lerimden’ bir sigara! Herhalde değil öyle! Zor çok zor bir süreç…

Geçecek gidecek biliyorum ama sabretmesi öyle zor ki! Sabrı çok deneyen bir zehir sigara… hayatım boyunca kendi kendime hiç hayır demedim.. üç gündür herhalde milyon kez, aklıma sigara geldiğinde, hayır dedim!

Biraz tavsiye lütfen!

Reklamlar